Misafir
6,0376
5,3006
209,3
ÜYE GİRİŞİ

Vali Savaş, temelini attığı yatırımların açılışını yaptı

Salihli’de yapımları tamamlanan eğitim yatırımları gerçekleştirilen toplu açılış töreni ile hizmete açıldı. Vali Savaş, bu yatırımların temelini atıp, açılışını gerçekleştirmekten dolayı çok mutlu olduklarını kaydetti

 Vali Savaş, temelini attığı yatırımların açılışını yaptı

 

Salihli’de yapımları tamamlanan eğitim yatırımları gerçekleştirilen toplu açılış töreni ile hizmete açıldı. Vali Savaş, bu yatırımların temelini atıp, açılışını gerçekleştirmekten dolayı çok mutlu olduklarını kaydetti

 

İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde gerçekleştirilen törene Vali Abdurrahman Savaş, Manisa Milletvekilleri Hüseyin Tanrıverdi, Muzaffer Yurttaş, Kaymakam Ertan Peynircioğlu, İl Özel İdare Genel Sekreteri Nurettin Aytekin, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek, İlçe daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Gerçekleştirilen toplu açılışlar ile yapımı tamamlanan Salihli İmam Hatip Ortaokulu 18 derslikli binası, Mevlütlü İlköğretim Kurumu Öğrenci Yemekhanesi, Çapaklı Kemal Akiş İlköğretim Okulu Öğrenci Yemekhanesi ile 9 derslikli Milli Egemenlik Ortaokulu Ek Binası hizmete açıldı. 7 ayda tamamlanan 18 derslikli İmam Hatip Ortaokulu maliyeti  1 milyon 268 bin 500 TL olup halen 100 öğrenci eğitim görüyor. Mevlütlü İlköğretim Kurumlarında halen 276 öğrenci öğrenim görüyor ve okula toplam 10 ayrı köy ve mahalleden 196 öğrenci taşınıyor. Yemekhane İl Özel İdaresince 120 bin TL’ye yaptırıldı. Çapaklı Kemal Akiş İlköğretim Kurumunda halen 171 öğrenci öğrenim görmekte olup, toplam 5 ayrı merkezden 80 öğrenci taşınıyor. Yapımı İl Özel İdaresi tarafından gerçekleştirilen yemekhanenin maliyeti 123 bin TL’dir. İmam Hatip Ortaokulu ile aynı günde temeli atılan Milli Egemenlik Ortaokulu’nun toplam 775 öğrencisi ve 40 personeli bulunuyor. Açılışı yapılan 9 derslikli ek bina 471 bin TL’ye mal oldu.

VALİ GENÇLERİN YANINDA

Vali Abdurrahman Savaş açılışta yaptığı konuşmada, “Bugün burada yeni tamamlanan okullarımızı, yemekhanelerimizi açıyoruz. Salihli bizi bırakmıyor. Herhalde bir 10 güne kadar eğer tamamlayabilirsek Sart Beldemizdeki ilköğretim okulumuzun, Yılmaz İlköğretim Okulumuzun açılışını yapacağız. Bunlar gurur veren, insanı mutlu eden vesileler. Göreve başladığımdan bu yana henüz 9 ay tamamlandı. Henüz birinci ayında temelini attığımız bir binanın şu anda açılışını yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ne mutlu, bu tür yatırımları çocuklarımıza ihtiyaç duydukları yatırımları en kısa sürede yapma becerisini sağlayan devletimize. Biz devlet olarak bir takım imkanlarımızı çocuklarımıza sunmaya çalışıyoruz. Fiziki mekanlarını en  iyi şekilde hazırlamaya çalışıyoruz, kalabalık okullarda çocuklarımız eğitim görmesin, geçmiş dönemlerde yapılmış can güvenliği açısında depreme dayanma özelliğini yitirmiş güvensiz binalarda çocuklarımız eğitimlerini devam ettirmesinler diye bir seri çalışmalar yapıyoruz. Eğitim araç gereçleri yönüyle Fatih projesi gibi büyük bir projenin de dahil olduğu imkanlarla çocuklarımıza imkanlar sunmaktayız. Bizim yaptığımız sadece araç gereç temini kısmı, bundan sonra iş öğretmenlerimize ve öğrencilerimize düşüyor. Önümüzde çok önemli ulaşılması gereken hedefler var. Dolayısı ile hedefinizi en ileriye koyup bunu kendinizi geliştirme yönüyle ama, asıl gaye de ailenize, çevrenize, ülkenize ve insanlığa yardımcı olmak, toplumsal sosyal sorumluluk anlamında ilkeler belirlemek zorundasınız. Siz bu yolda ilerledikçe sürekli olarak yanınızda İlin Valisi dahil bütün kademelerde sizlere yol açan, yardımcı olan kişiler göreceksiniz” şeklinde konuştu. Törende konuşan Salihli Kaymakamı Ertan Peynircioğlu, mevcut lise binasının kapasitesinin yetersiz olması nedeni ile İl Özel İdaresince yapımına 2013 yılı Temmuz ayında başlayan okul binasının yaklaşık 7 ay gibi kısa bir sürede tamamlandığını söyledi. Törende İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Kuran hilafeti ve ilahiler sundular.  Daha sonra protokol tarafından Yiğitbaş İmam Hatip Ortaokulu ile bitişiğinde bulunan Milli Egemenlik Ortaokulu Ek Binası açılış kurdeleleri kesildi. 

MANŞET HABER 

 

 

 

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim