Misafir
6,2988
5,6843
271,96
ÜYE GİRİŞİ

Anudolu'yu türkülerle anlattılar

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Manisa Şubesi Halk Müziği Korosu, ‘Bu Toprağın Ezgileri Türkü Gecesi’nde seslendirdiği türkülerle Anadolu’nun tüm güzelliğini Manisa’ya taşıdı. Koro seslendirdiği türkülerle Manisalılar tarafından ayakta alkışlandı

 Anudolu'yu türkülerle anlattılar

 

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Manisa Şubesi Halk Müziği Korosu,  ‘Bu Toprağın Ezgileri Türkü Gecesi’nde seslendirdiği türkülerle Anadolu’nun tüm güzelliğini Manisa’ya taşıdı. Koro seslendirdiği türkülerle Manisalılar tarafından ayakta alkışlandı

 

 

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Manisa Şubesi Halk Müziği Korosu tarafından hazırlanan  ‘Bu Toprağın Ezgileri Türkü Gecesi’ Kültür Sitesi Lale Salonu’nda gerçekleştirildi.

TÜRKÜLER UĞUR MUMCU’YA ADANDI

Sivil toplum örgütleri, partiler, dernekler, sendikalarla birlikte çok sayıda vatandaşın katıldığı gecede açılış konuşmasını yapan Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Manisa Şubesi Başkanı Sadık Doğan, hoşgörü, sevgi, dostluk ve  barışa her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulduğunun altını çizerek, bunu en iyi anlatan türküleri 24 Ocak tarihinde katledilen gazeteci-yazar Uğur Mumcu’ya adandığını dile getirdi.

KARADENİZ’DEN EGE’YE, DOĞU’DAN AKDENİZ’E…

Halk Müziği Korosu,  Şef  Mustafa  Kılınç  eşliğinde, Karadeniz’den  Ege Bölgesi’ne, Doğu Anadolu’dan  Ak Deniz’e uzanan Anadolu’nun türkülerini  seslendirdi.

Salonu dolduran konuklar, türkülere eşlik ederek hareketli parçalarda sahnenin önünde halay çekti. Yaklaşık  2 saat sahneden türküleri seslendiren Halk Müziği Korosu,  gecenin sonunda ayakta alkışlandı.

Manşet Haber 

 

 

 

 

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim