Misafir
ÜYE GİRİŞİ

Sigara Fabrikası Fakülteye Dönüşüyor

Akhisar Kaymakamlığı ve Akhisar Belediyesi ile Sivil Toplum Örgütlerinin de bünyesinde bulunduğu Akhisar Üniversitesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği yaptığı aylık son olağan toplantında Sigara Fabrikası alanında yapılacak olan Celal Bayar Üniversitesi Akhisa

 Akhisar’da Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Açılıyor

 

Sigara Fabrikası Fakülteye Dönüşüyor

 

Akhisar Kaymakamlığı ve Akhisar Belediyesi ile Sivil Toplum Örgütlerinin de bünyesinde bulunduğu Akhisar Üniversitesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği yaptığı aylık son olağan toplantında Sigara Fabrikası alanında yapılacak olan Celal Bayar Üniversitesi Akhisar yerleşkesi içerisinde Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesinin YÖK tarafından onaylandığını ilan etti

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, “Tarım, geçmişte olduğu gibi günümüzde de gıda ihtiyacını hem nicelik hem de nitelik olarak karşılamayı hedefleyen stratejik bir sektördür. Gıda yanında tarımsal üretime dayalı pamuk ve benzeri doğal lifler ile biyoyakıt talebinin hızla artması, doğal kaynakların bilinçsizce tüketilmesine ve tarımın daha fazla girdi gereksinimi olan marjinal alanlara kaymasına neden olmaktadır. Bu olgu, bir yanda tarımda doğal kaynak, bilgi ve teknoloji kullanımının önemini arttırırken diğer yandan tarımsal çevre yönetimi, pazarın istediği nitelikte, katma değeri yüksek ürün eldesi ve değer zinciri yönetimi gibi konuların tarımsal araştırmalarda olduğu gibi eğitimde de çok disiplinli yaklaşımla ele alınmasını zorunlu kılmaktadır. Ülkemizde tarımsal nüfus oranı, kentsel nüfusa oranla son yıllarda azalsa da kırsal alanlarda lokomotif sektör tarımdır. Tarıma dayalı gıda, tekstil, deri sanayi de ülke ekonomisinde önemli yer tutmaktadır. Tarımda verimliliğin ve katma değeri yüksek ürünlerin payının artışı, ülkemizin Hollanda, Yeni Zelanda veya İsrail gibi tarımın milli gelir içindeki payının yüksek olduğu ülkeler arasına girmesini sağlayacaktır. Bu açıdan, diğer üniversitelerde mevcut ziraat fakültelerinin işlevlerini tamamlayıcı bir fakültenin ülkemizde kentsel göçün yüksek olduğu kalkınmada öncelikli Akhisar’da kurulacak olması; ülke, yöre ve Akhisar’ın hızlı gelişiminde önemli rol üstlenecektir. Bunların yanında Akhisar Üniversitesinin temellerinin atılmasında da önemli bir yol kat etmemizi sağlayacak olan bu bölümün ardından şehrimize yine katkı sağlayacak bir çok bölüm için çalışmalarımız dernek çatısı altında devam edecektir” dedi.

AKHİSAR YERLEŞKESİ YENİ ALANI İÇİN İHALE YAPILDI, TADİLATLAR BAŞLADI

Öte yandan Akhisar Üniversitesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından yapım çalışmaları sürdürülen Akhisar Sigara Fabrikası alanı içerisindeki 204 dönüm için yapım ihalesi yapıldı ve ihaleyi 3 Milyon 250 Bin TL’ye İŞ BAZ İNŞ. SAN.TİC. LTD. ŞTİ. firması aldı. Firma alan içerisinde bulunan binaları tadilat ederek üniversite için kullanılabilir hale getirecek. İşin bitim tarihinin ise yer teslimi yapılmasının ardından 210 gün olarak açıklandı.

 

MANŞET HABER 

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim