Misafir
6,2988
5,6843
271,96
ÜYE GİRİŞİ

Karmakarışık Hükümlüler İçin Sahnelendi

Şehir Tiyatrosu oyuncuları, Karmakarışık adlı oyunu Manisa ve Saruhanlı Açık Cezaevi’nde kalan 150 hükümlü için özel sahneledi. Oyunu izleyen hükümlüler yaklaşık 2 saat boyunca bulundukları stresli ortamdan uzaklaştılar

Karmakarışık Hükümlüler İçin Sahnelendi

 

Şehir Tiyatrosu oyuncuları, Karmakarışık adlı oyunu Manisa ve Saruhanlı Açık Cezaevi’nde kalan 150 hükümlü için özel sahneledi. Oyunu izleyen hükümlüler yaklaşık 2 saat boyunca bulundukları stresli ortamdan uzaklaştılar

 

Manisa Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Haldun Dormen’in çevirisini yaptığı, Tayfun Şengöz’ün yönettiği, Karmakarışık adlı tiyatro oyununu hükümlüler için özel sahneledi. Oyunu Manisa Açık Ceza İnfaz Kurumu ve Saruhanlı Açık Cezaevi’nde kalan 150 hükümlü izledi. Kurum Müdürü ismet Çelik de izledi. Ünlü bir şirketin genel müdürünün rakip şirketin sekreterlerinden biriyle bir gecelik bir kaçamak yapmak üzere bir otel odası tutması ve odada bir cesetle karşılaşmasıyla içinden çıkılmaz duruma gelecek olay örgüsünün anlatıldığı oyun hükümlüler tarafından büyük beğeni topladı. Oyun boyunca eğlenen hükümlüler, oyuncuları ayakta alkışladı.

 

CEZAEVİNDEN TEŞEKKÜR

Güzel oyun için Şehir Tiyatrosu oyuncularına teşekkür eden Manisa A Tipi Kapalı Ceza infaz Kurumu Müdürü ismet Çelik, “Bu tür etkinliklerle Cezaevinde kalan arkadaşlarımızı içinde bulundukları stresli ortamdan bir nebzede olsa uzaklaştırmaya çalışıyoruz” dedi.

 

ÖZEL SAHNELENİYOR

Şehir Tiyatrosu tarafından sahnelenen her oyunu hükümlüler için özel olarak bir kez daha sahnelediklerini ifade eden Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz, “Cezaevlerinde kalan insanlar bizim insanlarımız. 2 saat boyunca tüm sorunlarından, bulundukları ortamlardan uzaklaştırmak bizim görevimiz.  Onların burada olmasından dolayı memnunuz. Onlar için oyunlarımızı özel sergiliyoruz” diye konuştu.

 

Cüneyt HASÇELİK

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim