Misafir
6,4302
5,768
283,69
ÜYE GİRİŞİ

Levent Kırca Ayakta Alkışlandı

Ünlü tiyatrocu Levent Kırca, Ergenekon ve Balyoz davasında tutuklu komutan, milletvekili ve gazetecilerin hapis hayatı ve ailelerinin yaşadıklarının anlatıldığı ‘İçerdekiler’ oyunuyla Manisalılarla buluştu. Oyun sırasında oyuncular skeçlerini canlandırırk

İnsanların görüntü ve ses kaydı almaması için elinden geleni yaptı

Levent Kırca Ayakta Alkışlandı

 

Ünlü tiyatrocu Levent Kırca, Ergenekon ve Balyoz davasında tutuklu komutan, milletvekili ve gazetecilerin hapis hayatı ve ailelerinin yaşadıklarının anlatıldığı ‘İçerdekiler’ oyunuyla Manisalılarla buluştu. Oyun sırasında oyuncular skeçlerini canlandırırken aynı zamanda salonda video kamerayla görüntü alan olmasın diye seyircilere dikkatle baktı  

 

Tiyatrocu ve oyuncu Levent Kırca, Manisa Kültür Merkezi’nde Ergenekon ve Balyoz davasında tutuklu komutan, milletvekili ve gazetecilerin hapis hayatı ve ailelerinin yaşadıklarının anlatıldığı ‘İçerdekiler’ oyununu sahneye koydu.

Oyun Manisalılardan büyük ilgi gördü.  Uğur Mumcu cinayetinin anlatıldığı ilk bölüm izleyenlere duygusal anlar yaşattı. Balyoz ve Ergenekon davalarında mahkum olan gazetecilerin, komutanların ve ailelerinin yaşadıklarından alıntılanan bölümlerde izleyicilerden bazıları göz yaşlarını tutamadı. Oyun sırasında oyuncular skeçlerini canlandırırken aynı zamanda salonda video kamerayla görüntü alan olmasın diye seyircilere dikkatle baktı. Bir seyircinin video aldığını gören Levent Kırca oyunu yarıda keserek seyirciyi uyardı. Oyun sonunda Kırca, “Tayyip Erdoğan bizi mahkemeye verdiği için, biz polislere de bu çekimi yaptırmıyoruz. Çekime gelen polisleri kapı dışarı ediyoruz. Bu çekilen şeyler delil olarak kullanılabilir. Burada herhangi bir suç unsuru yok. Burada tamamen içerde yatan Mustafa Kemal’in subaylarının canlandırıldığı oyundur bu” diye konuştu.  Yine oyunun sonunda oyunculardan biri basın mensuplarının yanına gelerek “ Sizi gördüm video çektiniz. Ve sonrasında makinenin kartı dışarı çıkardınız” dedi.

 

CÜNEYT HASÇELİK

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim