Misafir
6,1726
5,4076
224,45
ÜYE GİRİŞİ

Manisa Bezi Defilesi Büyüledi

600 yıllık bir geçmişe sahip olan Manisa Bezi, Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şubesi tarafından yeniden hayat bulmaya devam ediyor. Manisa Bezi Dokuma Kursu'nda eğitim gören 50 kursiyere belgeleri verildi. Gerçekleştirilen defilede Manisa Bezinin üzerine iş

Manisa Bezi Defilesi Büyüledi

 

600 yıllık bir geçmişe sahip olan Manisa Bezi, Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şubesi tarafından yeniden hayat bulmaya devam ediyor. Manisa Bezi Dokuma Kursu'nda eğitim gören 50 kursiyere belgeleri verildi. Gerçekleştirilen defilede Manisa Bezinin üzerine işlenilmiş şehrin tarihi ve kültürel motiflerinin yer aldığı ürünler katılımcılar tarafından ilgi ile izlendi.

 


Manisa'da Türk Kadınlar Konseyi öncülüğünde 600 yıllık Manisa Bezinin yaşatılması için kurs düzenlendi. Kursun sonunda ortaya çıkan ürünler ise Manisa Sultan Kafe'de düzenlenen defileyle görücüye çıktı. Defileye, Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, Manisa Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu, 1. Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan, İl Emniyet Müdürü Yunus Çetin, Türk Kadınlar Konseyi Derneği Genel Başkanı Işılay Saygın ve protokol üyeleri katıldı. 

50 KURSİYERE BELGELERİ VERİLDİ

İŞKUR, Halk Eğitim Merkezi, Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü ve Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şubesi tarafından verilen Manisa Bezi Dokuma Kursu'nda eğitim gören 50 kursiyere belgeleri verildi. Manisa Bezi Dokuma Kursu'nda tasarlanmış ürünler arasında erkek ve kadın hac kıyafeti de görücüye çıktı. Defilede Manisa Bezi'nin üzerine işlenilmiş şehrin tarihi ve kültürel motiflerinin yer aldığı ürünler katılımcılar tarafından ilgi ile izlendi. 

 

CÜNEYT HASÇELİK 

 

 

 

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim