Misafir
6,1969
5,5841
272,07
ÜYE GİRİŞİ

Manisalılar ‘Bakar mısınız’ Oyunuyla Güldü

Manisa Belediyesi, Kasım ayı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında usta oyuncu Sinan Bengier’in sahnelediği ‘Bakar Mısınız?’ adlı tiyatro oyununu Manisalı tiyatro severlerle buluşturdu. Oyunun geliri Cumhuriyet Kadınları Derneği Manisa Şubesi’ne bağışlandı

Manisalılar ‘Bakar mısınız’ Oyunuyla Güldü

 

Manisa Belediyesi, Kasım ayı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında usta oyuncu Sinan Bengier’in sahnelediği ‘Bakar Mısınız?’ adlı tiyatro oyununu Manisalı tiyatro severlerle buluşturdu. Oyunun geliri Cumhuriyet Kadınları Derneği Manisa Şubesi’ne bağışlandı. Oyuncular ayrıca hayatını kaybeden Usta Tiyatrocu Nejat Uygur’u saygıyla andılar.

 

Usta oyuncu Sinan Bengier’in yazıp yönettiği ‘Bakar Mısınız?’ adlı tiyatro kabere, Manisa Belediyesi aylık kültür sanat etkinlikleri kapsamında Manisalı tiyatro severlerle buluştu. Kültür Merkezi Lale Salonu’nda sahnelenen oyunu Vali Yardımcısı Necmettin Yalınalp, Tugay Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan Manisa Belediye Başkan Vekili Nursel Ustamehmetoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Mimar Azmi Açıkdil ve eşi İnci Açıkdil, ile Manisalı tiyatro severler katıldı. İki perdelik kabere oyununda Sinan Bengier ile birlikte İyi Fikir Tiyatrosu oyuncuları Umut Oğuz, Ferda Çakırel, Ayşegül Aktaş, Hilmi Erdem, Abdullah Uysal, Tolga Güleryüz, Tuncay Gürel, Suat İnal ve Suhendan Zehiroğlu’nun performansları büyük alkış aldı. Türkiye’nin siyasi, ekonomik ve sosyal yaşantısına göndermelerde bulunan komedi oyunu izleyenlere keyifli bir akşam yaşattı. Seyircilerden tam not alan oyun sonunda oyuncular büyük alkış topladı

NUR İÇİNDE YAT BÜYÜK USTA NEJAT UYGUR

Oyun sonunda kendilerini ağırladıkları için Manisa Belediyesi’ne ve ilgilerinden dolayı oyunu izlemeye gelen tiyatro severlere teşekkür eden Sinan Bengier, sahnedeyken aldıkları haberi de paylaştı. Duayen tiyatro sanatçısı Nejat Uygur’un vefatını üzüntüyle karşıladıklarını ifade eden Bengier, “Sizlerin karşısında sahnedeyken aldığımız bir haberle Nejat Ağabeyimiz’i kaybettik. Kendisinin de ifade ettiği gibi; bir gün gelecek tiyatronun zilleri susacak, tiyatronun ışıkları sönecek, tiyatro perdesi bir daha açılmamasına üstümüze kapanacak. Hiç üzülmeyin seyircilerim, söz veriyorum sizlere dertlerinizi ben götüreceğim, kahkahalar sizlere kalacak. Nur içinde yat Büyük Usta Nejat Uygur” diye konuştu. Tiyatro salonunu dolduran Manisalılar da Nejat Uygur’u alkışlarla selamladı.

GELİR CUMHURİYET KADINLARI DERNEĞİNE

Manisa Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi, ‘Bakar mısınız’ adlı tiyatro oyununda da devam etti. Tiyatro oyunundan elde edilen gelir, Cumhuriyet Kadınları Manisa Şubesi’ne bağışlandı. Oyunun sonunda Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu ve Cumhuriyet Kadınları Manisa Şube Başkanı Hanife Lekesiz, oyuncuları performanslarından dolayı kutlayarak, çiçek takdim etti.

 

CÜNEYT HASÇELİK 

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim