Misafir
6,4302
5,768
283,69
ÜYE GİRİŞİ

MALATYALI ÖĞRENCİLER KULA’YA HAYRAN KALDI

Kula’nın, Türkiye’nin ilk ve tek Avrupa ve UNESCO Jeoparkı ilan edilmesiyle artan şöhreti meyvelerini vermeye başladı. 26-27 Kasım tarihlerinde Malatya İnönü Üniversitesi'nden 40 öğrenci Kula Volkanik Jeoparkını ziyaret etti.

 MALATYALI ÖĞRENCİLER KULA’YA HAYRAN KALDI

Kula’nın, Türkiye’nin ilk ve tek Avrupa ve UNESCO Jeoparkı ilan edilmesiyle artan şöhreti meyvelerini vermeye başladı. 26-27 Kasım tarihlerinde Malatya İnönü Üniversitesi'nden 40 öğrenci Kula Volkanik Jeoparkını ziyaret etti. 
Öğrenciler Jeopark ziyaretçi merkezinde kısa bir bilgilendirmenin ardından Kula Avrupa ve UNESCO Jeoparkı Koordinatörü PhD Erdal Gümüş rehberliğinde Jeopark sahasını gezdiler. Öğrencilerden Emrah Sözbir, Kula’ya hayran kaldıklarını ama en çok Divlit’lerin ve Carullah bin Süleyman Camisi’nin ilgilerini çektiğini ifade etti.
Öğrenciler gezinin ardından Kula Belediye Başkanı elim Aşkın ile bir araya geldiler. Başkan Aşkın öğrencilere, Kula’nın Jeopark ilan süreci hakkında bilgi verdi. 
Gezi koordinatörü Doç. Dr. Gülpınar Akbulut “Kula’nın Jeopark ilan edilmesinin herkes gibi kendilerini de heyecanlandırdığını ve umutlandırdığını söyledi. Benzer Jeopark çalışmasının da Malatya’nın Levent Vadisi'nde yapılmakta olduğunu aktardı. Akbulut, bu konu da Kula’nın tecrübelerinden yararlanmak istediklerini belirterek Belediye Başkanı Selim Aşkın’ı Malatya n Levent Vadisi Jeoparkı’na davet etti. (İHA)

 

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim