Misafir
6,2988
5,6843
271,96
ÜYE GİRİŞİ

TOPRAK SANAYİNİN KÖMÜR SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN SALİHLİ TSO DEVREDE

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, ilçe ekonomisinin bel kemiğini oluşturan toprak sanayinin en önemli sorunlarından biri olan kömür istihkaklarının yetersizliği konusunda, çözüme yönelik girişim başlattı.

 TOPRAK SANAYİNİN KÖMÜR SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN SALİHLİ TSO DEVREDE

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, ilçe ekonomisinin bel kemiğini oluşturan toprak sanayinin en önemli sorunlarından biri olan kömür istihkaklarının yetersizliği konusunda, çözüme yönelik girişim başlattı.Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel ve Meclis Başkanı Süleyman Oral’ın başkanlığındaki heyet, Ege Linyitleri İşletmesi yönetimiyle görüşmek için Soma’ya gitti. Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın, üyelerinin sorunlarını tespit etmek ve çözümüne yardımcı olmak amacıyla düzenlediği “Üye Anketi” çerçevesinde olumlu adımlar atıldı.
Salihli TSO’nun, halen faaliyette bulunan 16 tuğla ve kiremit fabrikası temsilcileriyle yaptığı görüşmeler sonucunda, fabrikaların kömür ihtiyaçlarını karşılamakta sorun yaşadıkları ortaya çıkmıştı. Bu sorun geçtiğimiz günlerde Oda’da yapılan sektör ortak toplantısında yeniden dile getirildi. Oda yönetimi, toplantıda ele alınan bu konunun çözümüne ilişkin bir adım atarak, Soma Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Mustafa Eroğul ve Soma TSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi İsmail Hakkı Kutlu’nun da eşliğinde, Soma’da bulunan Ege Linyitleri İşletmesi Müdürü Hakkı Duran ile görüştü.
Görüşmeye, Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Toprak Sanayicileri Derneği Başkanı ve Salihli TSO Meclis Başkanı Süleyman Oral, toprak sanayi temsilcileri Şahin Balantekin, Mahmut Karademir ve Ayfer Alpaslan katıldı.
Ege Linyitleri İşletmesi (ELİ) Müdürü Hakkı Duran’a Salihli’deki tuğla ve kiremit fabrikalarının kapasite raporları sunuldu.
Salihli TSO Başkanı Yüksel, üyeler arasında yaptıkları araştırmada kömür sorununun ilk sıralarda yer aldığını tespit ettiklerini kaydettiği konuşmasında, Salihli’de 2 bin kişiye istihdam olanağı sağlayan sektörün bu talebinin imkanlar ölçüsünde karşılanmasının önemine dikkat çekti. Yüksel, sıcak karşılama için Soma TSO yönetimine ve ELİ Müdürü Duran’a teşekkür etti.
Fabrikaların yıl buyunca ihtiyacı olan kömürün ancak yarısının ELİ’den karşılanabildiğini belirten Dernek Başkanı ve TSO Meclis Başkanı Süleyman Oral, geri kalan ihtiyacın özel sektörden sağlandığını kaydederek, “Dışardan temin edilen kömür, gerek fiyatının yüksekliği, gerekse de standart kalitede olmaması nedeniyle sorun yaratıyor” görüşünü iletti. (İHA)

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim