Misafir
6,4302
5,768
283,69
ÜYE GİRİŞİ

Yine Bir Tren Faciası...

Manisa’nın Turgutlu İlçesinde, motosikletiyle tren altında kalan bir kişi hayatını kaybetti.

Yine Bir Tren Faciası...


Manisa’nın Turgutlu İlçesinde, motosikletiyle tren altında kalan bir kişi hayatını kaybetti.
Tren kazası, saat 09.00 sıralarında Çakalazmağı Ekşi İğde mevkiinde meydana geldi. TCDD’ye ait Yaşar A (46) yönetimindeki 21130 sefer sayılı tren Ankara İzmir seferini yaparken hemzemin geçitte, Musacalı köyünden Turgutlu’ya giden Ahmet Öztürk (53) yönetimindeki plakasız motosikletle çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle 500 metre sonra durabilen trenin altında sürüklenen motosiklet sürücüsü Ahmet Öztürk kaza yerinde yaşamını yitirdi. Trenin çarptığı motosikletin parçaları çevreye dağıldı. Olay yerine gelen polis ve jandarma ekipleri bölgeyi güvenlik altına alırken, savcı son tespitleri yaptıktan sonra cenaze Turgutlu Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.
Öztürk’ün ölüm haberini alan yakınları sinir krizleri geçirdi. Tren ve trendeki yolcular Turgutlu Garı’nda bekletildi. Trenin makinisti Yaşar A gözaltına alındı. Hemzemin geçitte herhangi bir uyarı veya önlem levhası bulunmaması köylüleri isyan ettirdi. (İHA)

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim