Misafir
ÜYE GİRİŞİ

YENİBAHAR OKUMA SALONUNDA DERS ZİLİ ÇALDI

Kırkağaç'ta Pırlanta Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından Roman öğrenciler için 300 Bin TL'ye yaptırılan ve geçtiğimiz ay törenle açılan Yenibahar Okuma Salonunda ilk ders zili çaldı.

YENİBAHAR OKUMA SALONUNDA DERS ZİLİ ÇALDI 

Kırkağaç'ta Pırlanta Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından Roman öğrenciler için 300 Bin TL'ye yaptırılan ve geçtiğimiz ay törenle açılan Yenibahar Okuma Salonunda ilk ders zili çaldı. 
6000 Roman vatandaşın yaşadığı Hıdırağa Mahallesi'nde açılan Yenibahar Okuma Salonunda hafta sonları ders verilmeye başlandı. Yenibahar Okuma Salonu Müdürü Fatih Durnazoğlu, "Dar gelirli ailelerin öğrencilerine hizmet vermeye çalıştığımız okuma salonumuzda, yaptığımız sınavda başarı elde eden 50 öğrenciye kurs vermeye başladık. Öğrencilerimize okul derslerinde yardımcı olmak ve 3. sınıfların YHS'de başarı yakalamasına katkı sağlamak istiyoruz. Bunun için ailelerin, çocuklarını kurumumuza göndermelerini bekliyoruz" dedi.
Pırlanta Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İsmail Kocabıyık ise, "Maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarıyla tek tek ilgilenip destek olmaya devam edeceğiz. Amacımız, insanlığa adanmış nesiller yetiştirmek. 100 öğrenci kapasiteli eğitim yuvamıza, aileler çekinmeden çocuklarını yollayabilir. Uzak mahallelerden gelecek talepler için servis hizmeti bile sağlayabiliriz" şeklinde konuştu. (İHA)

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim