Misafir
6,2988
5,6843
271,96
ÜYE GİRİŞİ

Soma Bayrama Hazır

Soma Belediyesi, Pazartesi günü başlayacak olan Kurban Bayramı'nın huzur ve güven içinde geçirilmesi için bir dizi tedbir aldı.

Soma Bayrama Hazır


Soma Belediyesi, Pazartesi günü başlayacak olan Kurban Bayramı'nın huzur ve güven içinde geçirilmesi için bir dizi tedbir aldı. Kurban Bayramı'nın huzur ve güven içinde geçmesinin temini için belediye tarafından alınan tedbirleri açıklayan Başkan Hasan Ergene, “İlçemiz merkezinde bulunan ana arterlerde, cadde sokak, apartman aralığı, park, otopark, yol, ve karayolu kenarları, çocuk oyun ve spor alanları gibi halkımızın müşterek kullanımına mahsus ve hijyen olmayan mahallerde kurban kesimi yapılması yasaktır. Bu konuda Zabıta Müdürlüğümüzce gerekli tedbirler alınacak ve sözü geçen yerlerde hayvan kesimine müsaade edilmeyecektir. Diğer yandan kesim sonucu oluşan kurban atıklarının gelişi güzel bir şekilde çevreye atılmaması, usulüne uygun bir şekilde poşetlenerek imha edilmesi veya yeri olan kişilerin bahçe veya tarlalarında derin çukurlara gömerek atıkların bertaraf edilmesi sağlanmalıdır. Atıkların halk ve çevre sağlığının korunması açısından Bakırçay yatağına, ilçemizden geçen derelerin içine ve gelişigüzel çevreye atılması yasaktır. 

İlçemizde Büyük baş ve küçükbaş kurbanlıklar, Kamyoncular Kooperatifi altında bulunan canlı hayvan pazarında satışı yapılmaktadır.
Kurban kesimi konusunda Belediye Mezbahamızda gerekli çalışmalar özenle tamamlanmıştır. Kurbanların Mezbahamızda Veteriner Hekim ve ehliyetli kasaplar gözetiminde kesilecek olup, Kaymakamlığımız başkanlığında, İlçe Kurban Komisyonu tarafından belirlenen, kurban kesim fiyatları ise Küçükbaş 30.00 TL, büyükbaş ise 150.00 TL’dir. Kurbanlarını Mezbahamızda kestirecek vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için, belediyemiz veteriner hekimliğinden kesim sırası almaları gerekmektedir." dedi.
Soma'da kurban kesimine izin verilen yerler, belediye mezbahası, Sarı hoca aşevi kesim yeri, Çarşamba pazarında yer alan üstü örtülü köylü pazarı yeri, Kavukdere Hizmet Vakfı yurdu, Esentepe Öğrenci Yurdu olarak açıklandı. (İHA)

 

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim