Misafir
6,2988
5,6843
271,96
ÜYE GİRİŞİ

"Adlarını Yaşatacağım" dedi ve Yaptı...

Sarıgöl İlçesi’ne bağlı Dindarlı Köyü’nde 23 Ocak tarihinde bir evde çıkan yangında yanarak ölen Sinem (3), Sıla (4) ve 2 aylık Ali Acar isimli kardeşlerin anısına Manisa Belediyesi tarafından yaptırılan oyun alanına ‘’Ali, Sinem, Sıla Oyun Parkı’’ismi ve

"Adlarını Yaşatacağım" dedi ve Yaptı...

Sarıgöl İlçesi’ne bağlı Dindarlı Köyü’nde 23 Ocak tarihinde bir evde çıkan yangında yanarak ölen Sinem (3), Sıla (4) ve 2 aylık Ali Acar isimli kardeşlerin anısına Manisa Belediyesi tarafından yaptırılan oyun alanına ‘’Ali, Sinem, Sıla Oyun Parkı’’ismi verilerek ölümsüzleştirildi. 
Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Sarıgöl’de MHP İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği iftar yemeğinde verdiği sözü yerine getirdiğini ifade eden Sarıgöl MHP Belediye Başkan adayı Necati Selçuk, "Sayın Manisa Belediye Başkanımız, düzenlemiş olduğumuz iftar yemeğinde Dindarlı Köyünde 23 Ocak tarihinde evde çıkan yangında ölen üç kardeş adına oyun parkı kuracağına dair söz verdi. Dindarlı Ahmet Yoldaş İlköğretim Okulu Bahçesine, iki kaykay, iki salıncak, tahterevalli, etrafında oyuncak balıklar ve çitle çevrilerek, yangında vefat eden Ali, Simen, Sıla ismi verilerek ölümsüzleştirildi. Köylerin ihtiyaçlarının yapılması için çalışmalarımız devam etmektedir.’’dedi. 
Öte yandan, çocuklarını isminin yaşatılmasını çok sevinen Anne Gülbahar Acar, "Allah,Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’den razı olsun. Çocuklarımızın ismini ölümsüzleştirdi. Çocuklarımın adının verildiği oyun parkında köyümün çocukları oynayacak bu beni mutlu etti. Cengiz Ergün’e ve sebep olanlara teşekkür ederim.’’ dedi. Dindarlı Köyü’nde Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından yaptırılan, ’’Ali, Sinem, Sıla Oyun Parkı’’ köylüler tarafından sevinçle karşılandı. (İHA)

 

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim