Misafir
ÜYE GİRİŞİ

TEK ADAMLIK

 TEK ADAMLIK

\r\n

\r\n

 

\r\n

Bir kulüpte sistemi oturtamıyorsanız, süreklilik olmaz. Başarının da gelmesi beklenemez. Her sene elindeki değerli futbolcuları satarak onlardan gelen gelirle bütçe yapacaksınız o bütçeyi de gereksiz harcayıp har vurup harman savuracaksınız sonunda 50 trilyon borç, 60 trilyon olacak şimdi de küçülmeye gidiyoruz diyeceksiniz.

\r\n

Daha düne kadar “bu kulübü biz düşürdük biz çıkaracağız” diyorsunuz, bu kadar tezatlık bu kadar tutarsızlık olur mu ya! Hem küçülmeye gidiyorsunuz hem hedefi şampiyonluk olarak gösteriyorsunuz. Siz bolluk içindeyken bu kulübü düşürdünüz küçülmeye giderken nasıl şampiyon yapacaksınız?

\r\n

Yeni bir yapılanma içinde olabilirsiniz, küçülmeye gidebilirsiniz ama kesin bir hedef koyamazsınız. Hele bu hedef kısa vadede olursa asla olmaz, uzun vadede koymuş olabileceğiniz hedefe profesyonel bir çalışmayla başarabilirsiniz ama bu profesyonelce çalışmayı yapabileceğiniz başkan ve yönetim nerde?

\r\n

 Siz daha sezon içindeki bilançonuzu gelir giderlerinizi şeffaf bir şekilde kamuoyunda paylaşamıyorsunuz? Sizin ileriye dönük yapabileceğiniz çalışmalarınıza kimsenin inancı ve güveni kalmamıştır.

\r\n

Başkan! Yaptığın bu tutarsız davranışlarından sonra senin bir metal yorgunluğun olabileceğini düşünüyorum. Bundan sonraki süreçte kulübün başına zihniyetlerin değiştiği profesyonelce çalışmaların yapılabileceği başkan ve yönetimlere ihtiyaç vardır.  Futbolu sadece sahada oynatmakla olmuyor, bunun perde arkası vardır, bunun bir teorik çalışması vardır. Bu sistemi oturtamazsanız başarının da gelmesini bekleyemezsiniz. Özellikle şu açıklamayı yapma ihtiyacını hissettim, geçen gün bir yerde bir yazı okudum.

\r\n

Başkan Mergen’in partiden yandaşlarından biri zannederim sevgili kaptan Bülent Hasgönüllü’ye diyor ki “kongrede başkanla kol kolaydın şimdi ne oldu da bu kadar başkanı eleştiriyorsun?” Sevgili arkadaşım Mergen’in başkan olmasında kaptanın çok büyük payı olduğunu biliyor musun? Başkan adaylığını koyduğunda futbolcular derneğine geldi ve kaptandan destek olmasını istedi, kaptan da seve seve olabileceğini söyledi, aradan 2-3 gün gibi kısa bir süre geçti, başkan imalı konuşmaya başladı. Bize söylediklerinin bir kısmını da kamuounuyla paylaşmıştı: “AK Parti’den parasal destek sözü aldım, Zorlu’dan borçları silme sözü aldım, ‘Türek’lerden destek sözü aldım, güçlü bir yönetim kuracağım” diyerek yani ‘sizin desteğinize ihtiyacım’ yok dercesine imalı konuşmalar yapmaya başlayınca kaptan da uzak durmaya başladı. Kongreye çok kısa bir süre kalmıştı, sayın Mergen’in yanında hiç bir dostu kalmamıştı, kongre yaklaşıyor en az 15 asil 15 yedek üye olması gerekir ki yönetimin olabilmesi için ve Mergen yine derneğe gelerek kaptandan destek istedi, bende bu olayların içindeyim. “Mergen’i de çok iyi tanıyorum çalışkan bir insandır, hırslıdır başkanlığa da yakışır” dedim, Kaptan’da olumlu baktı, “Manisaspor için bu desteği vermemiz gerekir” dedi ve Mergen-Kaptan flörtü başladı.

\r\n

İçimizden dernekten oluşabilecek olan yönetimdeki eksik olan yerlere arkadaşlarımızdan takviye yaparak yönetimi oluşturduk ve kongrede destek verdik. Mergen yönetimiyle beraber kulübün başına başkan olarak seçildi, kongreye geldiyseniz kaptanın verdiği desteği görmüşsünüzdür. Sezon açıldı, transferler başladı, ilk teknik direktör Tahir hocayla anlaşıldı, yönetimin haberi yok, futbolcu alınıyor satılıyor yönetimin haberi yok. Kaldı ki bu transferlerin hepsinde profesyonel şube başkanlığında bulunan arkadaşlarımızla beraber oluşturulması gerekir baktık ki bizim yönetime verdiğimiz arkadaşlarımız pasifize edilmek isteniyor, hiç bir söz hakları yok, hiçbir yaptırımları yok, burada olmalarının hiçbir anlamı olmadığını gördük ve arkadaşlarımızdan bir kısmı istifa etti, bir kaçı da etiketleri olsun diye zannediyorum, istifa eden arkadaşlarımız gibi onurlu ve dik duruşunu gösteremediler ve yönetimin içinde kaldılar, zaten başkanın da istediği buydu. Futbolun içinden gelenler gitsin kalanları zaten figüran gibi kullanabileceğini biliyordu. Zamanla yönetimden imza yetkisini de aldı, altyapıdan izleme komitesinden futbolun içinden gelmiş önemli isimleri görevden aldı, personelden muhasebeden birçok kişiyi de görevden aldı, ne altyapıda Manisaspor adına ileriye dönük çalıştırabilecek yetiştirebilecek teknik kadro kaldı ne yukarıda hesap sorabilecek yönetim kaldı. Hal böyle olunca koca Manisaspor başkan Mergen ve muhasebeci Nuri Dolgun’a kaldı.

\r\n

Şimdi ben soruyorum o yandaş arkadaşımıza. Bu yönetimi ve başkanı eleştiren kaptana ve diğer yazan arkadaşlarımıza senin sitem etme hakkın var mı? Bu tutarsız davranışlarına, bu çarpıklıklarına, bu yanlışlarına, bu başarısızlığa ve sonunda bu kulübün düşmesine sebep olan başkana ve yönetime hiç eleştiri getirilmesin mi? Doğruları söylemeyelim mi yazmayalım mı? Her şeyi görmemezlikten mi gelelim? Her şeyin üstünü mü örtelim? O zaman gelin söyleyin, sizin istediğiniz gibi yazalım söyleyelim, futbol polemikleri içinde bulunduran bir spordur, bakın ben başkan Mergen’in abisinin 40 yıllık dostu ve arkadaşıyım. Benim en değerli arkadaşlarımdan biridir abisi. Ama Mergen’in başkanlık döneminde yaptığı yanlışlıkları, yaptığı tutarsızlıkları başarısızlıklarını söyleyebiliyorum, yazabiliyorum ama sizler partiden yandaş arkadaşları hiçbir şey söyleyemiyor, yazamıyorsunuz birde yapılan eleştirilere sitem ediyorsunuz, işte bu yalakalık olduğu müddetçe hangi kurumda olursanız olun başarıya ulaşamazsınız. Herhangi birinin senden nefret etmesinin asıl nedeni, senin gibi olmak istediği halde asla senin gibi olamayacağını bilmesidir.

Yazarın Diğer Yazıları

17.06.2015 - TEK ADAMLIK 04.06.2015 - MİRASYEDİLER!..
Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim