Misafir
6,7839
6,0789
249,62
ÜYE GİRİŞİ

İLK…

 İLK…

\r\n

Bir köşe başında durup da beklediğiniz nedir?

\r\n

Geçmişinize ait ve sürekli karşınıza çıkmasını umduğunuz hayaletler mi, yoksa gelsin diye sabırsızlandığınız o filmlere yaraşır sahneler mi?

\r\n

Böylesine umutlar geçmişe ya da geleceğe ait olmaz, tam olarak şimdi yaşanacak her şeyi yok eden sahte bir yanılsama olur.  Bir köşe başında durup beklerken neleri görmediğinizi, kaç şarkıyı es geçtiğinizi, ne kadar zamanı boşa geçirdiğinizi düşündünüz mü peki?

\r\n

Son soru o zaman: Hayat, köşe başında durup beklemek için fazla anlamlı bir bütün değil mi? Bu köşede durup bekleyeceğimiz hiçbir şey yok. Aksine adım adım yürüyeceğimiz bir birliktelik var.

\r\n

Ben 33 yaşında, 14 yaşında bir Doğu’su olan, hayatın hakkını vermeye çalışan sıradan bir insanım. Yaşanmışlıklarım birçoğunuzunkine benzer. İstediğim her şeyle, esneyebilen doğrularım ve yanlışlarımla vazgeçmemekteyim. Sıkı bir hayalperest olduğumu söylerler. En büyük hayallerimden biri de gözlerimi kapatıp konuşmak ve sesimin yankılanışını izlemekti. Yazabilmek, gözlerinizi kapatıp konuşmanın en yalın hali...

\r\n

Bana hadi yaz dediklerinde şöyle hissettim: hiç unutmadığım o bayram sabahı, en sevdiğim ayakkabının yanı başında uyanmış, kocaman bir kalabalık arasında, hiç görmediğim yerlere yolculuklar yapmıştım. Yüzümdeki en büyük gülücüklerden bir tanesi o bayram sabahı başlayan o yolculuğa aittir. Yolculukların, insanı büyüten ve içindeki çocuğu saklı kılan bir doğası var.  Bugün yine en sevdiğim ayakkabıyı giydim. Yine, kalabalıklar arasında beni büyütecek bir yolculuğa başlayacağım. Bu yolculukta ellerimin arasında darmadağın bir yapboz var. Her parçası farklı dünyalara dağılmış. Yeri geliyor felsefeyle buluşuyor, yeri geliyor hakla ve haksızlıkla, bir bakıyorsunuz tamamen kadın oluyor, çoğu zaman anne, sevgili, bazense evlat ama tamamen insanlığı kapsıyor.

\r\n

Ben, bu köşe başından yola çıkarak, unuttuğumuz birçok şeyi hatırlamalı, çok iyi bildiklerimize kahkahalarla gülmeli, öfkelenmeli, heyecanlanmalı ama asla durmamalı ve bir fark yaratmalı diye düşündüm. Belki sizler için de bir ışık yakar, belki de sizin ışığınızda ben yanarım belli mi olur…

\r\n

Bende bir sevinç doğuyor şimdi. Bir bayramım oluyor.     

\r\n

E o zaman, hadi başlayalım!

\r\n

P.S.: Bu başlangıcın, hiçbir bitişle ilişkisi yok. Sona doğru değil başa doğru sarıyoruzJ

Yazarın Diğer Yazıları

26.06.2016 - MONOLOG 21.04.2016 - Birimiz=Hepimiz 31.03.2016 - SIRADA EN SEVDİĞİNİZ ŞARKI VAR 10.03.2016 - KADIN 10.02.2016 - MEDENİYET, KADIN VESAİRE… 14.01.2016 - YIL OLDU 2016 Yıl oldu 2016… Sonra? 21.12.2015 - DOĞRU MUSUN CESUR MU? 02.12.2015 - VE SONRA 16.11.2015 - PROFESYONEL YAŞAM REHBERİ 21.10.2015 - 4 YAPRAKLI YONCA 22.09.2015 - HATIRLI GECE 02.09.2015 - BÜYÜKLERE MASALLAR -I 06.08.2015 - NEFES 12.07.2015 - BİR ANNE: AMA SÜPER KAHRAMAN DEĞİL 02.07.2015 - HUZUR 17.06.2015 - MASUMİYET 07.06.2015 - İLK…

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim