Misafir
6,641
5,9182
253,95
ÜYE GİRİŞİ

Alaşehir'de Sel Hayatı Felç Etti

Manisa'nın Alaşehir İlçesi ve çevresinde dün akşam saatlerinde yağan şiddetli yağmur bazı köy ve bağ alanlarında zarara yol açtı. Gümüşçay köyünde, Kurudere’nin şiddetli yağış nedeniyle taşması sonucu çok sayıda evi su bastı. Sel baskınında ev ve damlar s

Alaşehir'de Sel Hayatı Felç Etti

(İHA) - Manisa'nın Alaşehir İlçesi ve çevresinde dün akşam saatlerinde yağan şiddetli yağmur bazı köy ve bağ alanlarında zarara yol açtı. Gümüşçay köyünde, Kurudere’nin şiddetli yağış nedeniyle taşması sonucu çok sayıda evi su bastı. Sel baskınında ev ve damlar sulara gömülürken birçok kümes hayvanı telef oldu. 
Alaşehir ve çevresinde dün akşam üzeri 19.00 ila 20.00 saatleri arasında görülen şiddetli yağmur Gümüşçay köyünde zarara yol açtı. Köy ve çevresinde yaklaşık bir saat süren şiddetli yağmur sonucu Kurudere taştı. Köyde çok sayıda ev, dam ve kümes sel sularıyla doldu. Köylüler büyük baş hayvanlarını zor kurtarırken çok sayıda kümes hayvanı telef oldu. Evler kullanılamaz hale geldi.
Selden evi zarar gören Ali Özcan (40), arpa ve samanlarının sel suları altında kaldığını, kümes hayvanlarının telef olduğunu söyledi. Arif Cura (61) da, kuzularını sel sularından zor kurtardığını, bağlarda zarar olup olmadığını ise bağların çamurla kaplı olması nedeniyle öğrenemediklerini belirtti. Ev eşyalarının kullanılamaz hale geldiğini dile getiren Eşe Yıldız (61) da yiyecek ve içeceklerinin sel suları altında kaldığını, hayvan damının sular içinde olduğunu belirterek, yetkililerden acil yardım istedi.

KURUDERE'NİN ISLAH EDİLMESİ LAZIM
Köy Muhtarı Mustafa Çetin, köyde yaklaşık bir saat süren şiddetli yağış sonrası Kurudere’nin taştığını, taşan sel sularının birçok evin suyla dolmasına neden olduğunu söyledi. Birçok evde kümes hayvanlarının telef olduğunu, damlardaki arpa ve buğdayların sel nedeniyle zarar gördüğünü dile getiren Çetin, "Yağış aniden bastırdı, ne olduğunu anlayamadık. Zararımız büyük. Yetkililerden ilgi bekliyoruz“ dedi.

KOZAN: "YARALARI SARACAĞIZ"
Manisa İl Genel Meclisi Üyesi Fedayi Kozan yaptığı açıklamada, “Köylümüze geçmiş olsun. Zarar sonrası hemen AFAD ve İl Özel İdaresi ile temasa geçildi. Heri iki kurumun yetkilileri köyümüzde zarar ve hasar tespit çalışması yapacak. İl Özel İdaresi’nin iş makinaları zararları gidermek ve temizlik yapmak üzere yola çıkmış durumda. Köylümüzün yaralarını saracağız” dedi. 
Öte yandan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, köyde hasar tespit çalışmalarına başladı.

 

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim