Misafir
6,2988
5,6843
271,96
ÜYE GİRİŞİ

“Yedi Kocalı Hürmüz” oyunu 4’led

“Yedi Kocalı Hürmüz” oyunu 4’led

Manisa Belediyesi şehir Tiyatrosu tarafından gerçekleştirilen 6. Liselerarası Tiyatro Festivali’ne ısmet ınönü Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerin oynadığı “Yedi Kocalı Hürmüz” adlı oyun damga vurdu. En ıyi Oyun seçilen Yedi Kocalı Hürmüz, En ıyi Yönetmen, En ıyi Dekor, En ıyi Kostüm dallarında da ödüllerin sahibi oldu.

 

 

Manisa Belediyesi şehir Tiyatrosu tarafından öğrenciler arasında tiyatroyu sevdirmek amacıyla gerçekleştirilen 6. Liselerarası Tiyatro Festivali muhteşem finalle sona erdi. 13 lisenin katıldığı festivalde dereceye girenler belli oldu. şehir Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen ödül törenine Belediye Başkan Vekili Hüseyin Köroğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Nursel Ustamehmetoğlu, Tamer Çipiloğlu, ıl Milli Eğitim şube Müdürleri Reşat Palaz, Mehmet Alp, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Törende şehir Tiyatrosu oyuncuları kısa bir oyun sahneledi. Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müzik Grubu öğrencileri ise törende mini bir konser verdi. şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni ve Jüri Başkanı Tayfun şengöz, jüri üyelerine plaket takdim etti.

DERECEYE GıRENLER BELLı OLDU

13 lisenin yarıştığı festivalde çeşitli dallarda ödüller verildi. Manisa ısmet ınönü Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerin oynadığı “Yedi Kocalı Hürmüz” adlı oyun, ödüllere ambargo koydu. Yedi Kocalı Hürmüz” oyunu En ıyi Oyun, En ıyi Yönetmen, En ıyi Dekor, En ıyi Kostüm dallarında ödüllerin sahibi oldu. Mehmet Akif Ersoy Lisesi öğrencilerinin “Dokuz Canlı” oyunu En ıyi 2. Oyun seçilirken, Manisa Lisesi’nin “Medine” oyunuyla En ıyi 3.Oyun seçildi. Akhisar Anadolu Öğretmen Lisesi’nden Sumru Eylem Gürhan, “Başkasının Ölümü” oyununda Ölüm rolüyle En ıyi Bayan Oyuncu seçildi. Manisa Lisesi’nden şefikcan Gül, “Medine” oyununda Mehmet rolüyle En ıyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü. Turgutlu ınci Üzmez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nden Gülistan Yapıcı “Töre” oyununda Nene rolüyle Umut Vaat Eden Bayan Oyuncu olurken, Turgutlu Anadolu ımam Hatip Lisesi’nden Muhammet Aliatmar, “Godot’u Beklerken” oyununda Pozzo rolüyle Umut Vaat Eden Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü. Godot’u Beklerken ve Başkasının Ölümü oyunları ise Jüri Özel ödülüne layık görüldü. 28-29 ve 30 Mayıs tarihlerinde ise dereceye giren oyunlar yeniden sahnelenecek. Cüneyt HASÇELıK

 

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim