Misafir
6,0488
5,3225
219,78
ÜYE GİRİŞİ

“Yedi Kocalı Hürmüz” oyunu 4’led

“Yedi Kocalı Hürmüz” oyunu 4’led

Manisa Belediyesi şehir Tiyatrosu tarafından gerçekleştirilen 6. Liselerarası Tiyatro Festivali’ne ısmet ınönü Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerin oynadığı “Yedi Kocalı Hürmüz” adlı oyun damga vurdu. En ıyi Oyun seçilen Yedi Kocalı Hürmüz, En ıyi Yönetmen, En ıyi Dekor, En ıyi Kostüm dallarında da ödüllerin sahibi oldu.

 

 

Manisa Belediyesi şehir Tiyatrosu tarafından öğrenciler arasında tiyatroyu sevdirmek amacıyla gerçekleştirilen 6. Liselerarası Tiyatro Festivali muhteşem finalle sona erdi. 13 lisenin katıldığı festivalde dereceye girenler belli oldu. şehir Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen ödül törenine Belediye Başkan Vekili Hüseyin Köroğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Nursel Ustamehmetoğlu, Tamer Çipiloğlu, ıl Milli Eğitim şube Müdürleri Reşat Palaz, Mehmet Alp, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Törende şehir Tiyatrosu oyuncuları kısa bir oyun sahneledi. Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müzik Grubu öğrencileri ise törende mini bir konser verdi. şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni ve Jüri Başkanı Tayfun şengöz, jüri üyelerine plaket takdim etti.

DERECEYE GıRENLER BELLı OLDU

13 lisenin yarıştığı festivalde çeşitli dallarda ödüller verildi. Manisa ısmet ınönü Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerin oynadığı “Yedi Kocalı Hürmüz” adlı oyun, ödüllere ambargo koydu. Yedi Kocalı Hürmüz” oyunu En ıyi Oyun, En ıyi Yönetmen, En ıyi Dekor, En ıyi Kostüm dallarında ödüllerin sahibi oldu. Mehmet Akif Ersoy Lisesi öğrencilerinin “Dokuz Canlı” oyunu En ıyi 2. Oyun seçilirken, Manisa Lisesi’nin “Medine” oyunuyla En ıyi 3.Oyun seçildi. Akhisar Anadolu Öğretmen Lisesi’nden Sumru Eylem Gürhan, “Başkasının Ölümü” oyununda Ölüm rolüyle En ıyi Bayan Oyuncu seçildi. Manisa Lisesi’nden şefikcan Gül, “Medine” oyununda Mehmet rolüyle En ıyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü. Turgutlu ınci Üzmez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nden Gülistan Yapıcı “Töre” oyununda Nene rolüyle Umut Vaat Eden Bayan Oyuncu olurken, Turgutlu Anadolu ımam Hatip Lisesi’nden Muhammet Aliatmar, “Godot’u Beklerken” oyununda Pozzo rolüyle Umut Vaat Eden Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü. Godot’u Beklerken ve Başkasının Ölümü oyunları ise Jüri Özel ödülüne layık görüldü. 28-29 ve 30 Mayıs tarihlerinde ise dereceye giren oyunlar yeniden sahnelenecek. Cüneyt HASÇELıK

 

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim