Misafir
6,2988
5,6843
271,96
ÜYE GİRİŞİ

Ressamların gözüyle Manisa’nın değerleri tan

Ressamların gözüyle Manisa’nın değerleri tan

Ressamların gözüyle Manisa’nın değerleri tanıtılıyor

Tanıtım için canlı performans

 

Manisa ve ızmir’den yaklaşık 90 ressam, marka kent olma yolunda hızla ilerleyen Manisa’yı tanıtıyor. Ressamların Manisa değerlerini ele aldığı yaklaşık 100 eser Kültür Merkezi’nde sergileniyor. Ressamlar her gün Tarzan Meydanı’nda canlı performans sergileyecekler.

 

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 15 marka kent adaylarından biri seçilen Manisa, turizmde marka olmak için tanıtımlarına son sürat devam ediyor. Bu çerçevede ünlü ressamlar Manisa’nın marka değerlerini çizdi. Manisa Valiliği, Belediye Başkanlığı, ıl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kültür ve Turizm ıl Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen “Ressamlar Marka Kent Manisa’yı Tanıtıyor” konulu resim sergisi, Manisa Anadolu Lisesi Resim Öğretmeni ve Ressam Binnur Okkan’ın koordinatörlüğünde Belediye Kültür Sitesi’nde açıldı.

Açılaşa Manisa Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu, ıl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Kültür ve Turizm ıl Müdürü Erdinç Karaköse, ıl Milli Eğitim şube Müdürü Reşat Palaz ve ressamlar katıldı.

BU TANITIM ÖNEMLı

Manisa Anadolu Lisesi Resim Öğretmeni ve Ressam Binnur Okkan, ressamlar olarak Manisa’nın tanıtımına destek verdikleri için çok mutlu olduklarını söyledi.

Sanata ve sanatçıya saygı çerçevesinde bu tür sergilerin açılmasının önemine değinen ıl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, ünlü ressamların Manisa’nın değerlerini çizmesinin kendileri için onur verici olduğunu belirtti. Manisa’nın tanıtılması noktasında böyle bir serginin açılmasından dolayı ressamlara teşekkür eden ıl Kültür ve Turizm Müdürü Erdinç Karaköse, “Manisa turizmde marka kent olma yolunda hızla ilerliyor. Bu tanıtım çalışması da bunlardan biridir. Ressamların gözüyle Manisa’nın tanıtılması çok önemli” diye konuştu.

Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu da belediye olarak Manisa’nın tanıtımı konusunda her zaman destek olduklarını söyledi. Konuşmaların ardından serginin açılışı gerçekleştirildi. Ressamlar, ıl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy’a, portresinin bulunduğu tabloyu hediye ettiler.

SERGıDE 100 ESER YER ALIYOR

Sergide ızmir ve Manisalı yaklaşık 90 ressamın 100’e yakın eseri sergileniyor. Buca Eğitim Fakültesi’nden Turan Enginoğlu, Güzelbahçe Belediyesi Resim Atölyesinden Atanur Meriç, Erol Meriç, Karşıyaka Resim Atölyesinden Ufuk Uzman Yılmaz, ızmir Suluboya Ressamları Derneği Öğretmeni Nimet Topkaç, Zekiye Elçin, Tuğba Türküngün, Emine Kuşoğlu, Çetin Davran, Salih Aydın, Ramazan Aykılıç, ısmet Ekici, Orhan Güler, Ayten Güreşçi, Nedim Ergin’in ile ızmir Resim ve Heykel Müzesi kursiyerlerinin de aralarında yer aldığı ressamların eserleri 4 gün boyunca sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Serginin açılışının ardından bir grup ressam Tarzan Meydanı’nda canlı performanslarını sergilediler.

Cüneyt HASÇELıK

 

 

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim