Misafir
6,2988
5,6843
271,96
ÜYE GİRİŞİ

Türkülerin ışığıyla aydınlattılar

Türkülerin ışığıyla aydınlattılar

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Manisa şubesi Gençlik Komisyonu, haftasonu düzenlediği Türkü Gecesi’nde Türkiye’nin ozanlarından birbirinden güzel türkülerini seslendirdi. Gençler geçtiğimiz günlerde Reyhanlı’da yaşamını yitiren vatandaşlarımızı da unutmadı

 

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı (HBVAKV) Manisa şubesi Gençlik Komisyonu, düzenlediği Türkü Gecesi’nde Pir Sultan’dan Karacaoğlan’a Aşık Veysel’den Ruhi Su’ya kadar ozanların birbirinden güzel türküsünü seslendirdi.  

Düzenlenen geceye Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Manisa şube Başkanı Bektaş Kılınç,  Alevi Kültür Derneği Manisa şube Başkanı Sevim Savunmaz ve vatandaşlar katıldı.

REYHANLI’DA YAşAMINI KAYBEDENLERE SAYGIYLA

Hatay’ın Reyhanlı ılçesi’nde geçtiğimiz günlerde meydana gelen patlamalarda hayatını kaybedenler için 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı. HBVAKV Gençlik Komisyonu üyesi gençler şiirler okudu, birbirinden güzel halk türkülerini seslendirdi.

Manşet Haber

 

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim