Misafir
6,2988
5,6843
271,96
ÜYE GİRİŞİ

Genç müzisyenler hoş bir seda bıraktı

Genç müzisyenler hoş bir seda bıraktı

Manisa Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi tarafından ilk kez yılsonu konseri düzenlendi. ıki bölümden oluşan konserde öğrenciler birbirinden parçaları seslendirerek, izleyicilerde hoş bir seda bıraktı. Okul Müdürü Aylin Erçin, liseden kültürüne, müziğine ve sanata sahip çıkacak öğrencilerin yetişeceğini söyledi.

 

 

Manisa Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi ilk konserini gerçekleştirdi. Manisa Belediyesi Kültür Sitesi Lale Salonu’nda öğrenciler yılsonu konserinde yeteneklerini sergilediler. Konsere ıl Milli Eğitim şube Müdürleri Reşat Palaz, Mehmet Alp da katıldı.

Müziğin insanlık tarihi kadar eski bir sanat dalı olduğunu belirten Manisa Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Müdürü Aylin Erçin, Müzik bir şekilde her insana, her topluma dokunan bir kültür varlığıdır. Kaynağı ne kadar bireysel ve yöresel ise, dili de bir o kadar evrenseldir müziğin. Ayrıca insanın ruhuna doğrudan hitap eden, adeta ruhun dilidir müzik. Millet olarak gönül dünyamızın tellerini titreten, sevinç ve kederimizi notalara, makamlara, ezgilere dökerek ölümsüzleştiren bir sihirdir müzik. Müzik sadece toplumsal açıdan bir eğlence ve moral işlevi görmemekte, bizi biz yapan değerleri yaşatma ve sosyal işlevini de yerine getirmektedir. Sosyal ve kültürel varlıklarımızın yaşatılması, kültürel değerlerimizin yarınlara taşınması ve toplumun ortak neşe ve kederlerinin herkes tarafından eşit bir şekilde paylaşılmasında, sanatın ve sanatçının önemli bir yeri vardır” dedi.

SANATI VE SANATÇIYI SEVıYORUZ

Sanatı ve sanatçıları sevdiklerini söyleyen Aylin Erçin, “Onlara çok değer veriyoruz. Çünkü hem Allah’ın bahsettiği ayrıcalıklı bir yeteneğe sahiler, hem de sosyal dayanışmamızı, moral ve kültürel değerlerimizin yaşatılmasını sağlıyorlar. Üç farklı bölüme sahip Manisa Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi çalışmalarını hız kesmeden sürdürecektir. Lisemizden kültürümüze, sanatımıza, müziğimize sahip çıkan nesiller yetiştirilecektir. Büyük sanatçıların okulumuzdan çıkacağına inanıyorum” diye konuştu.

Öğrenciler büyüledi

Konuşmanın ardından öğrenciler 2 bölümden oluşan konserde ilk bölümde piyano, flüt, keman, gitar, viyolonsel, bağlama gibi müzik aletleriyle birbirinden güzel parçaları, 2. bölümde ise koro halinde söyleyerek, hoş bir seda bıraktılar. ızleyiciler genç müzisyenleri konser sonunda ayakta alkışladı. Cüneyt HASÇELıK

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim