Misafir
6,2988
5,6843
271,96
ÜYE GİRİŞİ

“7 Kocalı Hürmüz” güldürdü

“7 Kocalı Hürmüz” güldürdü

Manisa Belediyesi şehir Tiyatrosu bu yıl 6.sı gerçekleştirilen Liselerarası Tiyatro Festivali kapsamında ısmet ınönü Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri 2 perdelik müzikal komedi olan “7 Kocalı Hürmüz” oyununu sahneledi. Oyuncular oyunculuklarıyla beğeni toplarken, izleyicileri de güldürdü.

 

 

Manisa Belediyesi şehir Tiyatrosu tarafından öğrenciler arasında tiyatroyu sevdirmek amacıyla gerçekleştirilen 6. Liselerarası Tiyatro Festivali tüm hızıyla devam ediyor. 13 lisenin katıldığı festival kapsamında her gün bir okul oyununu şehir Tiyatrosu’nda sahneliyor. Öğrencilerin oyunlara ilgi göstermesi dikkatlerden kaçmıyor. Manisa ısmet ınönü Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri 2 perdelik müzikal komedi olan “7 Kocalı Hürmüz” oyunuyla izleyicilerin karşısına çıktı. ızleyiciler oyun boyunca gülme krizine girerken, oyuncular alkış yağmuruna tutuldu.

22 MAYIS’TA TERSıNE DÜNYA

şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun şengöz, festivalin son hızla devam ettiğini belirterek, öğrencilerin tiyatroyla iç içe olmasını amaçladıklarını söyledi. 21 Mayıs Salı: Başkasının Ölümü oyunuyla Akhisar Anadolu Öğretmen Lisesi, 22 Mayıs Çarşamba: Tersine Dünya oyunuyla Alaşehir Salahattin Zuhal Barutçuoğlu Anadolu Lisesi, 23 Mayıs Perşembe: Boyacı oyunuyla Anadolu Öğretmen Lisesi ve 24 Mayıs Cuma günü ise Bir Adam Yaratmak oyunuyla Kırkağaç Hacı ısmail Dereköy Anadolu Lisesi oyuncuları sahne alacak. Her gün bir okulun tiyatrosu şehir Tiyatrosu’nda saat 14.00’da sahnelenecek, 27 Mayıs’ta ise Ödül Töreni yapılacak. 28-29 ve 30 Mayıs tarihlerinde ise dereceye giren oyunlar yeniden sahnelenecek.

Cüneyt HASÇELıK

 

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim