Misafir
6,2988
5,6843
271,96
ÜYE GİRİŞİ

En iyi besteler seçildi

En iyi besteler seçildi

473. Uluslararası Manisa Mesir Festivali kapsamında düzenlenen “Manisa 2. Altın Lale Türk Sanat Müziği Beste Yarışması” Finali yapıldı. 10 eserin yarıştığı finalde Gemiciler Yol Alırlar Sessizce bestesiyle Faruk şahin 1. oldu. Faruk şahin’e ödülünü Vali Daşöz verdi. şahin ayrıca 6 bin TL’lik para ödülünün de sahibi oldu

 

 

Manisa Valiliği, Manisa Belediye Başkanlığı ve Manisa’yı Mesir’i Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanlığı tarafından organize edilen 473. Uluslararası Manisa Mesir Festivali kapsamında bu yıl ikincisi düzenlenen “Manisa 2. Altın Lale Türk Sanat Müziği Beste Yarışması”nda 1. belli oldu. 10 eserin yarışmada Gemiciler Yol Alırlar Sessizce bestesiyle Faruk şahin kazandı. Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan Beste Yarışması Finali TRT Müzik Kanalı’ndan canlı yayınlandı. Sunuculuğu Mustafa Yolaşan yaparken, Ayşe Taş da onur konuğu sanatçısı olarak yer aldı. Yağmura rağmen Manisalılar beste yarışmasına yoğun ilgi gösterdi.

YARIşAN BESTELER

273 eserden 10 eser finale kaldı. Finalde Bestekar Uğur Top’un Beni Bir Gülüşünle Yakan Ey Dilber, Canan Özdenkoş’un Boz dağları duman sarmış bölük bölüktür, Mahmut Oğul’un Ey yıllar durun n'olur, Faruk şahin’in Gemiciler Yol Alırlar Sessizce, Dursun Karaca’nın Kaç şiir daha seni bana yazdırır böyle, Cavit Ersoy’un Kalbe girdik aşkı gördük(Bizde sevdik bir zamanlar), Ahmet Sedat Mete’nin Özlem dolu kışlarda bahar gamzelerindir, Kemal Kosif’in şenlenir gibiydi tüm viraneler, A. Ertuğrul Ottekin’in Yüzü gülmez dil-i biçarelerin ve Ferhat Sarmusak’ın Zamanı Çağrışan Güzel besteleri yarıştı.

BU YARIşMAYA MANıSA’YA YAKIşTI

Manisa için tarihi günlerden birini yaşadıklarını belirten Manisa Valisi Halil ıbrahim Daşöz, “Manisa’nın simgesi olan lalenin adeta ölümsüzleştiği bir sanat ve müzik klasiği olan Altın Lale Türk Sanat Müziği Beste Yarışması’nın 2.sinde beraber olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Türk Sanat Musikisini yaşatmamız lazım. Manisa ve Manisalılar bunun bilincinde. Manisa bir sanat ve kültür şehri. Bu yarışmaya Manisa’ya çok yakışıyor. Bundan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

DERECEYE GıRENLER

Jürinin oylarıyla ‘Gemiciler Yol Alırlar Sessizce’ bestesiyle Faruk şahin, 2013 yılının 1.si oldu. Faruk şahin, Altın Lale ödülünü Manisa Valisi Halil ıbrahim Daşöz’ün elinden aldı. Faruk şahin ayrıca 6 bin TL’lik para ödülünün de sahibi oldu. ‘Beni Bir Gülüşle Yakan Ey Dilber’ eseriyle 2. olan Uğur Top’a ödülünü Belediye Başkan Yardımcısı Azmi Acikdil ve ‘Zamanı Çağrışan Güzel’ eseriyle 3. olan Ferhat Sarmusak’a ödülünü Manisa’yı Mesir’i Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık verdi. Diğer yarışmacılarda Mansiyon ödülüne layık görüldü. Ödüllerini Manisa ıGM Başkanı Hayrullah Solmaz takdim etti.  

JÜRı ÜYELERı

Final Jürisi’nde şair-Yarışma Koordinatörü Dr. Hüsamettin Olgun, Bestekar şef Kutlu Payaslı, Bestekar şef Selim Öztaş, Bestekar şef Dr. Teoman Önadlı, Bestekar şef Yılmaz Yüksel, Bestekar ve Tambur Sanatçısı Necip Gülses, Ses Sanatçısı Serap Kuzey, Bestekar ve şef Erdinç Çelikkol, Bestekar ve şef Amir Ateş ve Bestekar Bilge Özgen yer aldı.

Cüneyt HASÇELıK

 

 

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim