Misafir
6,2988
5,6843
271,96
ÜYE GİRİŞİ

Bahar gibi musiki şöleni

Bahar gibi musiki şöleni

Manisa Musiki Derneği, Yılmaz Yüksel şefliğinde Bahar Konseri verdi. Kültür Merkezi Lale Salonu’nda gerçekleştirilen konserde musikinin en seçkin örnekleri Manisalı sanat severler için seslendirilirken, bestekar Hüseyin Köroğlu’nun ‘Lalelerde Mi Gizli Yoksa Güllerde Misin’ adlı musiki eseri büyük beğeni topladı.

        

Manisa Musiki Derneği’nin  Kültür Merkezi Lale Salonu’nda verdiği Bahar Konseri konuklara unutulmaz bir gece yaşattı.

 

Konsere Vali Halil ıbrahim Daşöz ve eşi Nilgün Daşöz, Belediye Başkan Yardımcıları Nursel Ustamehmetoğlu ve Funda Solak, bestekar Amir Ateş ile çok sayıda musiki sever katıldı.

KÖROğLU’NUN BESTESı BEğENı TOPLADI

ıki bölümden oluşan konserin ilk bölümünde bestekar Yılmaz Yüksel’in eserleri, ikinci bölümde ise bestekar Amir Ateş’in eserleri solo ve koro olarak icra edildi. Toplamda 28 eserin icra edildiği konserde bestekar ve aynı zamanda Belediye Meclis Üyesi olan Hüseyin Köroğlu, bestesi Amir Ateş’e güftesi kendisine ait olan Lalelerde Mi Gizli Yoksa Güllerde Misin adlı eseri seslendirdi. Büyük beğeni toplayan eserinin sonunda yaptığı konuşmada eserini Manisa’ya hizmet eden Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e ve Vali Halil ıbrahim Daşöz’e ithaf ettiğini belirten Köroğlu, “Bu eserimizi başta Belediye Başkanımız ve Sayın Valimiz’e olmak üzere, tüm Manisa’ya ve musikiye gönül vermiş kardeşlerimize ithaf ediyorum. Sevgili koro üyelerimize ve saz arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Bestekar Köroğlu’nun ardından sahneye çıkan bestekar Amir Ateş ise beste ve güftesi kendine ait Üsküdar’ın Güzelliği Dünyaya Bedel adlı musiki eseri icra etti. Konserin sonunda şef Yılmaz Yüksel ve Amir Ateş’i tebrik eden Vali Halil ıbrahim Daşöz, kendilerine çiçek ve plaket takdim etti. Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu da şef Yılmaz Yüksel ve bestekar Hüseyin Köroğlu’na çiçek takdim etti.

Manşet Haber

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim